NASZE PRZEDSZKOLE

DSC00468.JPG
DSC00468.JPG

press to zoom
DSC00467.JPG
DSC00467.JPG

press to zoom
DSC07262.JPG
DSC07262.JPG

press to zoom
DSC00468.JPG
DSC00468.JPG

press to zoom
1/40

Charakterystyka przedszkola

Przedszkole zlokalizowane jest przy ul. Ciechanowskiej 17. Mieści się w pięknym wolnostojącym, piętrowym budynku              z tarasem. Teren jest wyjątkowo spokojny i bezpieczny. Środowisko naturalne wywiera korzystny wpływ na rozwój i zdrowie wychowanków.

Przedszkole czynne jest od godziny 7.30 do 16:30.

Sale, w których realizowane są zajęcia wychowawczo-dydaktyczne są duże i dobrze wyposażone, co sprzyja rozwojowi dziecka. Przedszkole posiada bogaty zbiór pomocy dydaktycznych. Placówka dysponuje salą gimnastyczną z przyborami do zabaw ruchowych i ćwiczeń gimnastycznych oraz zajęć umuzykalniających.

Budynek, w którym się mieścimy powstał specjalnie dla potrzeb i celów edukacji przedszkolnej posiadający przyległy, przestrzenny ogród z trawiastą nawierzchnią, wyposażony jest w urządzenia do zabaw, piaskownice. Każda z grup wiekowych posiada swój ogród do zabawy, co nie znaczy wcale, że tylko tam wolno przebywać dzieciom. Staramy się, aby wszystkie się znały, żeby starszaki miały kontakt z maluchami i dostrzegały ich zagubienie, niezaradność i niosły młodszym pomoc.        

Teren otaczający przedszkole jest bezpieczny, estetyczny i zadbany.

Obecnie w jednopiętrowym budynku mieści się 5 sal zabaw i zajęć dla każdej grupy wiekowej, z przyległą do każdej z sal łazienką (grupa Motylki łazienka obok) oraz sala gimnastyczna.

Z szatni mieszczącej się na parterze wchodzi się do sali Żabek i do sali Pszczółek. Między salami znajduje się gabinet           Pani Dyrektor. Schody wiodące na górę prowadzą do sali Biedronek i Krasnoludków. Pomiędzy salami znajduje się pokój nauczycielski. Na I piętrze mamy do dyspozycji również salę gimnastyczną w której dzieci ćwiczą, odbywają zajęcia z rytmiki   i tańca towarzyskiego , która często zamienia się również w salę balową, teatralną lub koncertową.

Na parterze mieści się sekretariat, w którym rodzice mogą otrzymać określone druki oraz dokonywać opłat za wyżywienie dziecka.

Całe zaplecze sanitarno-higieniczne oraz kuchenne znajdujące się także na tym piętrze odpowiada wymogom                            do funkcjonowania placówki. Przedszkole jest estetyczne i sukcesywnie zmienia swój wizerunek wewnętrzny jak i zewnętrzny. Tutaj także gościmy najbliższych na przeróżnych uroczystościach. W sali gimnastycznej odbywają się także nasze spotkania       i działania związane z realizacją zadań rocznych.

Sale dydaktyczne sprzyjają dobremu samopoczuciu dzieci, są widne, bezpieczne, funkcjonalne, estetyczne i urządzone zgodnie

z potrzebami. Nic w ich urządzeniu nie jest sprawą przypadku i nic nie ogranicza swobody dzieci. Sale służą do zabawy, pracy, odpoczynku i jako jadalnie. Jest w nich to, co konieczne, a różne możliwości psychoruchowe, potrzeby, różnice w poziomie rozwoju umysłowego i fizycznego, odmienne wymagania programowe sugerują o „inności” ich zagospodarowania. Trzeba tu być, by mówić o ich cieple.

Po obiedzie we wszystkich grupach, prowadzone są zajęcia wyciszające za pomocą wybranych technik relaksacyjnych              

( ćwiczenia relaksacyjne, bajko terapia, muzykoterapia). W grupie 3- latków dzieci korzystają z odpoczynku poobiedniego

z możliwością snu. To czas relaksu przy muzyce, słuchanie bajek i opowiadań czytanych przez nauczycielkę lub odtwarzanych

z płyt.
Aby umilić czas odpoczynku poobiedniego nauczycielki pozwalają aby na leżaku, obok przedszkolaka odpoczywała jego ulubiona maskotka, poducha przytulanka lub pieluszka kojąca smutki ( takie przedłużenie domu rodzinnego i wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa).

Opiekę wychowawczo – dydaktyczno - opiekuńczą realizuje 6 nauczycielek. Wszystkie nauczycielki legitymują się wykształceniem pedagogicznym w zakresie wychowania przedszkolnego. Wykwalifikowana kadra pedagogów dba o to, aby pobyt dzieci w placówce był miłym, beztroskim i niezapomnianym okresem w ich życiu.

Warto tez dodać, ze kadra niepedagogiczna to zespół zaangażowanych i oddanych placówce ludzi, którzy znają specyfikę pracy z małymi dziećmi, doskonale radzą sobie z komunikacją interpersonalną i wykazują wysoką kulturę osobistą.
Nauczycielki znają potrzeby, możliwości i oczekiwania dzieci i ich środowisko rodzinne. Wykazują zaangażowanie i dbałość

o każdego wychowanka, umiejętnie obserwują i dokumentują postępy w rozwoju dziecka, celem lepszego stymulowania jego edukacji. Nauczycielki wykorzystują aktywne metody pracy z dziećmi.

W przedszkolu przebywa 125  wychowanków w wieku od 3 do 6 lat.
Funkcjonuje 5 oddziałów:

3 - latki - Krasnoludki,

4 - latki - Biedronki,                  

5 - latki - Pszczółki,

5 - 6 latki - Żabki,

6 - latki - Motylki

Samorządowe Przedszkole im. Misia Uszatka w Nowym Mieście cieszy się dobrą opinią wśród rodziców, jego atuty to: lokalizacja z dala od ruchliwych ulic, życzliwa atmosfera sprzyjająca zabawie i pracy, wykwalifikowany personel współodpowiedzialny za przedszkole i to co się w nim dzieje, dbałość o wszechstronny rozwój dziecka, atrakcyjne zajęcia, uroczystości na wysokim poziomie artystycznym, zajęcia dodatkowe prowadzone przez dobrych instruktorów, dyrektor sprawnie zarządzający i bardzo zaangażowany w życie przedszkola.

Nasza kuchnia wyposażona jest w sprzęt gastronomiczny, umożliwiający bezpieczne i wartościowe przygotowywanie smacznych posiłków. Potrawy są przyrządzane codziennie z produktów dostarczanych na bieżąco.
Personel kuchenny przygotowuje posiłki według zasad racjonalnego żywienia, aby dostarczały dzieciom w codziennej diecie odpowiednią ilość składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Posiłki zawierają odpowiednią ilość białka, węglowodanów, tłuszczów, soli mineralnych, zgodnie z normami kalorycznymi i energetycznymi.
W przedszkolu posiłki nie są limitowane, dzieci jedzą tyle, ile chcą zjeść. Zawsze mogą prosić o dokładkę. Dzieci są zachęcane do kosztowania potraw, ale wychowawca nie zmusza dzieci do jedzenia. Wspólne spożywanie posiłków jest okazją do spróbowania różnorodnych dań, jak również ćwiczenia zachowania się przy stole: używanie serwetek, posługiwanie się nożem

i widelcem, itp.
Pani kucharka dokłada wszelkich starań, aby potrawy były kolorowe i zachęcające do spożycia nawet największego „niejadka”.

Organizujemy dla dzieci 3 posiłki w ciągu dnia:
ŚNIADANIE: w godz. 9.00 – 9.30
OBIAD: w godz. 12.00 – 12.30
PODWIECZOREK: w godz. 14.30 – 15.00                                                       Grupa Motylki śniadanie godz. 10.30
We wszystkich grupach, są ustawione butelki z wodą mineralną niegazowaną zapewniając dzieciom stały dostęp do napoju.

Przedszkole współpracuje z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Płońsku oraz z logopedą.

Czas pracy 7.30-16.30

 

Wizja przedszkola

Nasze przedszkole tworzy małym dzieciom przyjazne warunki wielokierunkowego rozwoju. Wszystkie dzieci są traktowane

z jednakowym szacunkiem i miłością.

Nasze przedszkole – to placówka otwarta na potrzeby dzieci i rodziców, promująca działania twórcze w atmosferze zaufania

i życzliwości. Wychowujemy dzieci szczęśliwe, z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, które to pozwalają naszym wychowankom osiągnąć sukces na miarę ich możliwości, a może dużo większy. Rodzice zaś, to współautorzy sukcesów swoich dzieci i  życia przedszkolnego.

 

Misja przedszkola

Kształtowanie postaw społeczno – moralnych w kontaktach z poznawanym otoczeniem;
Kształtowanie postaw w procesie indywidualnego rozwoju dziecka poprzez małe formy sceniczne;
Współpraca z rodziną warunkiem zintegrowania oddziaływań wychowawczych w poznawaniu wartości nadrzędnych;

Kształtowanie smaku estetycznego i odbierania piękna otaczającego świata wszystkimi zmysłami;
Kształtowanie wrażliwości muzycznej poprzez piosenkę, taniec, ruch, zabawę.