ARCHIWUM GALERII 2018-2019

JARMARK NOWOMIEJSKI

„Piosenka jest dobra na wszystko” – to hasło przewodnie VIII Jarmarku Nowomiejskiego, który odbył się 23 czerwca 2019 roku nad zalewem. Nasze rozśpiewane i roztańczone przedszkolaki, jak co roku zaprezentowały się pięknie przed licznie zgromadzoną widownią. Każda z grup w przeuroczych strojach wykonała swój starannie przygotowany taniec. Dzieci otrzymały gromkie brawa i gratulacje oraz słodkie upominki od Wójta Gminy – Pana Sławomira Zalewskiego. 

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/22

POŻEGNANIE 6 LATKÓW

W dniu 17 czerwca 2019 r. pożegnaliśmy naszych wspaniałych absolwentów, którzy niebawem rozpoczną naukę w klasie I. Dzieci przygotowały część artystyczną dedykowaną pracownikom przedszkola oraz rodzicom. Żegnały się i dziękowały wierszem, tańcem i piosenką za wspólną naukę i zabawę, za uśmiechy i za serca, które były dla nich zawsze otwarte. Dziś są przekonane o swojej wartości, wiedzy i umiejętnościach, które pozwolą im osiągać sukcesy w szkole. Za wspólne spotkania dzieciom podziękował Wójt Gminy Pan Sławomir Zalewski oraz Pani Dyrektor Anna Banaszewska.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/8

DZIEŃ DZIECKA – 31. 05. 2019 r.

Z okazji Dnia Dziecka, do naszego przedszkola zaprosiliśmy nowomiejską malarkę – Panią Milenę Bandurską, która przybliżyła dzieciom swoją historię związaną z malarstwem. Zorganizowała wystawę własnych dzieł oraz zaproponowała chętnym przedszkolakom wspólne namalowanie portretu Misia Uszatka. Pomysł był świetny. Zapraszamy do podziwiania obrazu wyeksponowanego w przedszkolu. Dziękujemy za bardzo interesujące spotkanie. Po ciekawej lekcji z malarstwa dzieci bawiły się oraz spożywały grillowane kiełbaski, ciasto i pyszne lody.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/7

ŚWIĘTO RODZINY

W dniu 30 maja 2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się Święto Rodziny. Świętowaliśmy wspólnie: dzieci, rodzice, zaproszeni goście oraz pracownicy przedszkola. Po przywitaniu wszystkich przez Panią Dyrektor Annę Banaszewską, dzieci przedstawiły część artystyczną oraz recytowały przygotowane na konkurs utwory literackie. Za udział w konkursach plastycznych i w konkursie recytatorskim przedszkolacy otrzymali piękne nagrody książkowe. Każde dziecko przekazało swoim rodzicom życzenia oraz kwiaty. Po części oficjalnej nadszedł czas na zabawy oraz wspólne biesiadowanie.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/24

WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniu 16 maja 2019 r. dzieci pięcio i sześcioletnie wyjechały na wycieczkę do Warszawy. W teatrze „LALKA” obejrzały piękny spektakl teatralny „Kopciuszek”. Następnie zwiedziły MUZEUM DOMKÓW DLA LALEK -  najbardziej tajemnicze i urzekające Muzeum w Polsce. ​Obejrzały ponad 100 historycznych domów, sklepików i pokoi dla lalek. W Pijalni Czekolady poznały historię powstania Fabryki Czekolady Wedel, delektowały się pysznym wedlowskim deserem oraz samodzielnie przygotowały upominkowe pierniczki. Miały okazję z bliska podziwiać Pałac Kultury i Nauki.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/24

WYCIECZKA DO URZĘDU GMINY – 07. 05. 2019 r.

W dniu 7 maja wszystkie przedszkolaki udały się na wycieczkę do Urzędu Gminy w Nowym Mieście. Zostały bardzo miło przywitane przez Wójta Gminy Pana Sławomira Zalewskiego, który niezwykle interesująco opowiadał o historii Nowego Miasta oraz o wizytówkach Gminy - herbie, pieczęci i fladze. Dzieci w ciszy i skupieniu chłonęły wiedzę o NASZEJ MAŁEJ OJCZYŹNIE.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/7

DZIEŃ ZIEMI

Z okazji Dnia Ziemi oraz w związku z udziałem  w akcji „Czyste powietrze wokół nas” dzieci z naszego przedszkola, w dniu 26 kwietnia,  wzięły udział w przemarszu ulicami Nowego Miasta. W ten prosty sposób przedszkolaki pragnęły pokazać lokalnemu środowisku, jak ważna jest dla nich ziemia oraz czyste powietrze. Przemarsz był uwieńczeniem zdobytych na zajęciach wiadomości, doświadczeń oraz różnorodnych działań ekologicznych.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/7

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI

W dniu 12 kwietnia 2019 r. dzieci pięcio i sześcioletnie uczestniczyły w warsztatach czytelniczych w gminnej bibliotece, które przygotował Pan Janusz Prokopczyk. Przedszkolaki poznały zasady obowiązujące w bibliotece i czytelni oraz rodzaje literatury. Wizyta w bibliotece uwrażliwiła dzieci na potrzebę szanowania książek. Jesteśmy przekonani, że wszystkie dzieci wkrótce odwiedzą bibliotekę, aby wypożyczyć wymarzoną książkę.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/5

WYJAZD DO PŁOŃSKA

W dniu 5 kwietnia 2019 r. dzieci pięcio i sześcioletnie wyjechały do Płońska na spektakl teatralny „AFRYKA KAZIKA”. O swoich niezwykłych przygodach opowiadał dzieciom wspaniały podróżnik – Kazik. Przedszkolaki wspólnie z Kazikiem przeżywały spotkanie z dzikimi zwierzętami, wojownikami i ludnością plemienną Afryki. Pocieszały smutnego króla, bawiły się opowieściami poszukiwacza złota. Razem z Kazikiem pokonywały niebezpieczne wody, aby znów powrócić do kraju, bo przecież „wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/5

POWITANIE WIOSNY

Wiosna, to urocza pora roku, na którą z utęsknieniem czekają dorośli i dzieci. W naszym przedszkolu  Panią Wiosnę zaprosiliśmy już 20 marca, witając Ją w pięknym przedstawieniu przygotowanym przez grupę Motylki. Tańcem i piosenką dzieci sprawiły, że na niebie pojawiło się prawdziwe wiosenne słońce. Całe przedszkole wraz z Wójtem Gminy Panem Sławomirem Zalewskim oraz z zaproszonymi Rodzicami pożegnało zimę i wspólnie świętowało w przedszkolnym ogrodzie.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/11

DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet - w dniu 10 marca 2019 r. w Wiejskim Ośrodku Kultury w Nowym Mieście został zorganizowany koncert „Być Kobietą…”. Jako pierwsze wystąpiły dziewczynki z naszego przedszkola, z grupy Żabki, prezentując taniec „Kołysanka” . Dzieci otrzymały podziękowania oraz upominki od Wójta Gminy Pana Sławomira Zalewskiego oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pana Janusza Prokopczyka. Koncert był niezwykle miłym upominkiem dla wszystkich Kobiet.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

BAL KARNAWAŁOWY – 27. 02. 2019 r.

Po długich przygotowaniach wszyscy doczekaliśmy się dnia, w którym mogliśmy wspólnie się bawić  na balu w przedszkolu. Dzieci przebrane w karnawałowe stroje pląsały i tańczyły przy ulubionej muzyce. Brały udział w konkursach, zabawach ruchowych ze śpiewem oraz barwnych korowodach. W karnawałowej zabawie chętnie uczestniczyli również rodzice. Uwieńczeniem balu było przejście przez balonową bramę oraz pokaz strojów. Cóż to była za wspaniała rewia bajkowej mody, jakież  wymyślne, przepiękne stroje – tylko podziwiać. Po balu zostały nam miłe wspomnienia i pamiątkowe zdjęcia.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/11

KONKURS RECYTATORSKI

Wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima czy Doroty Gellner, to najbardziej lubiane przez nasze przedszkolaki utwory literatury dziecięcej. Właśnie one zostały wybrane przez dzieci do konkursu recytatorskiego, który zorganizowaliśmy w przedszkolu 22 lutego w sali gimnastycznej. Chętne dzieci pięknie prezentowały przygotowane wiersze. Konkurs był swego rodzaju próbą generalną przed recytacją podczas tegorocznego Święta Rodziny. Wówczas Rodzice oraz zaproszeni Goście będą mogli podziwiać nasze pociechy.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/7

CZYTAMY DZIECIOM

W naszym przedszkolu dzieci chętnie słuchają czytanych przez nauczycielki opowiadań i bajek. W tym roku do czytania zapraszamy nasze ukochane Babcie oraz Dziadków. Czasami w zaczarowany świat baśni wprowadzają przedszkolaków także zaproszone Ciocie oraz Wujkowie. Dzieci z niecierpliwością wyczekują na kolejnych gości. Słuchają z wielką uwagą i chętnie rozmawiają o poznanych bohaterach i ich przygodach. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym nas Gościom za poświęcony czas i miłe chwile.  

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/6

MAŁY MISTRZ PIZZY

W dniu 18 lutego 2019 r. dzieci z grupy Żabki uczestniczyły w warsztatach kulinarnych robienia pizzy. Pod okiem Babci Filipa – Pani Jolanty Bralskiej dzieci uczyły się robić pizzę. Zaangażowanie i emocje były ogromne. A efekt końcowy? Oceńcie sami. Naszym zdaniem wyszło po mistrzowsku. Gotowe pizze nie tylko prezentowały się wyśmienicie, ale też smakowały wybornie. Serdecznie dziękujemy Pani Joli za wspólnie spędzone chwile i wspaniałą zabawę.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/13

 ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR 2019

W dniu 15 lutego 2019 r. nasze najstarsze przedszkolaki uczestniczyły w piątej edycji płońskiej imprezy sportowej dla przedszkolaków „ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR 2019” zorganizowanej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Dzieci wykonywały wiele zadań sportowych we współpracy z trenerami, sportowcami i wolontariuszami. Były dumne ze zdobycia statuetki Drużyny Kangura. Bardzo cieszyły się ze zdobytych medali i otrzymanych upominków. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą atmosferę podczas imprezy.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/8

WYJAZD DO KRASZEWA

W dniu 28 stycznia 2019 r. delegacja pracowników z naszego przedszkola wraz z Panią Dyrektor Anną Banaszewską odwiedziła chore dzieci z Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Kraszewie Czubaki. Dla dzieci przekazano zebrane przez rodziców i pracowników przedszkola produkty żywnościowe i higieniczne. Serdecznie dziękujemy rodzicom za ogromną wrażliwość na potrzeby innych oraz za okazane wsparcie.

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/2

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z każdej grupy przedszkolnej przygotowały dla swoich ukochanych Babć oraz najwspanialszych na świecie Dziadków przepiękne części artystyczne. Złożyły życzenia i wręczyły przemiłym gościom piękne upominki. Były zabawy i tańce oraz wspólne biesiadowanie. Dzień Babci i Dziadka to niesłychanie miła i wzruszająca do łez uroczystość.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/25

DOKARMIAMY PTAKI

Nadeszła zima, a wraz z nią nastał trudny okres dla naszych małych przyjaciół – ptaków. Przedszkolacy, jak co roku pamiętają o potrzebie napełniania pustych karmników. W kącikach przyrody zgromadziły pokarm na całą zimę, aby żaden ptaszek odwiedzający nasz przedszkolny ogród nie był głodny. Dzieci wiedzą, że bez ich pomocy małe skrzydlate zwierzątka mogą nie przetrwać mroźnej zimy. Są też pewne, że za ich wrażliwe serduszka ptaki podziękują im swoim pięknym świergotem.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/5

JASEŁKA DLA DPS I ZESPOŁU „WARTO ŻYĆ”

Mali artyści z grupy Żabki w dniu 10 stycznia przedstawili Jasełka dla Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej

z Karolinowa oraz dla Zespołu „Warto Żyć”. Dzieci z ogromnym przejęciem odgrywały swoje role. Miłym akcentem dla zaproszonych Gości były piosenki i życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Pani Dyrektor Anna Banaszewska i Wójt Gminy - Pan Sławomir Zalewski oraz wdzięczni Seniorzy dziękowali za występy słowami uznania i gromkimi brawami. Dzieci otrzymały słodkie upominki. Piękna uroczystość była okazją do integracji międzypokoleniowej oraz do kształtowania u dzieci szacunku dla osób starszych.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/6

JASEŁKA I SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W dniu 13 grudnia 2018 r. w naszym przedszkolu dzieci z grupy Żabki wystawiły Jasełka. Każdy z niezwykłym przejęciem odgrywał swoją rolę. Piękne występy podziwiali  dumni rodzice oraz zaproszeni goście. Małym artystom podziękowała Pani Dyrektor Anna Banaszewska oraz Pan Wójt Sławomir Zalewski. Wszyscy obecni podzielili się opłatkiem.
W swoich grupach dzieci spotkały się z Mikołajem, który obdarował je wspaniałymi prezentami. Uroczystość zakończyła się rozmowami przy świątecznie przystrojonych stołach.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/18

WYCIECZKA DO KOŁACINKA - 18. 12. 2018 r.

Przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z naszego przedszkola wyjechały na wycieczkę do Kołacinka. W tym niezwykłym miejscu podziwiały przepiękną zimowo – świąteczną scenerię oraz spotkały się ze Świętym Mikołajem, który chętnie pozował z nimi do pamiątkowych zdjęć. Przedszkolaki wędrowały po Ścieżce Bajek, losowały upominki z Wora Świętego Mikołaja, otrzymały monety z Mennicy i szukały Magicznej Gwiazdki. Dzieci zapewne
z wielką ochotą będą wracać wspomnieniami do niezapomnianej Krainy Świętego Mikołaja.

MIKOŁAJKI – 06. 12. 2018 r.

Święty Mikołaj, jak co roku, nie zapomniał o swoich przedszkolakach od Misia Uszatka. Przekazał dzieciom pyszne słodkości. Dzieci w każdej grupie wykonały dla Niego piękne Mikołajkowe prace, które można podziwiać na przedszkolnych wystawach. Przygotowały również listy, prosząc Mikołaja o wymarzone prezenty.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/5

WYJAZD DO KRASZEWA – 03.12.2018 r.

W związku z organizowaną przez Fundację „Odzyskać Radość” zbiórkę książek i pomocy dydaktycznych dla chorych dzieci i młodzieży z Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Kraszewie  Czubakach, nasze przedszkole chętnie włączyło się do akcji. Dzieci z radością dzieliły się swoimi książeczkami, bardzo chciały pomóc stworzyć bibliotekę dla małych pacjentów. Pani Dyrektor Anna Banaszewska oraz nauczycielki przekazały zgromadzone książeczki i puzzle wspaniałym, dzielnym, małym pacjentom.  Spotkanie było niezwykle wzruszające. Jesteśmy przekonani, że nie ostatnie.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/6

WYCIECZKA DO PŁOCKA – 22 11. 2018 r.

Z okazji Święta Pluszowego Misia dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych pojechały na wycieczkę do Płocka.

W Zakątku Odkrywców wzięły udział w innowacyjnych warsztatach, na których samodzielnie uszyły i pięknie, według własnego pomysłu, ozdobiły swojego misia. Obejrzały pokaz brzuchomówstwa oraz bawiły się przy muzyce. W Happy Parku uczestniczyły  w zabawach z animatorami oraz korzystały ze wszystkich przeznaczonych dla nich atrakcji.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/16

UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W niedzielę  11 listopada, w dniu najważniejszym dla wszystkich Polaków, mieszkańcy Nowego Miasta uczestniczyli we Mszy Świętej, po której delegacja dzieci wraz z Panią Dyrektor Anną Banaszewską złożyła kwiaty
i znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/5

 „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ”

W dniu 9 listopada o godzinie 11.11 dzieci z wszystkich grup przedszkolnych zaśpiewały Mazurka Dąbrowskiego dla Niepodległej.  Byliśmy niezwykle szczęśliwi, że poprzez wspólny śpiew mogliśmy złożyć hołd naszej ukochanej Ojczyźnie.                                                                                                                                 

                                                                                                                                                   #RekordDlaNiepodległej

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/2

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU

Z okazji 100 - ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI w dniu 7 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia. Dzieci z grupy „Pszczółki”, w strojach krakowskich, przedstawiły montaż słowno – muzyczny oraz pięknie zatańczyły poloneza. Uroczystość była dla każdego z nas doskonałą lekcją patriotyzmu.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/14

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – 09. 10. 2018 r.

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich nowych przedszkolaków, zwłaszcza najmłodszych. Dzieci odwiedził Wójt Gminy – Pan Sławomir Zalewski oraz patron przedszkola – Miś Uszatek. Przedszkolaki przedstawiły część artystyczną, po której nastąpiła ceremonia pasowania. Dzieci otrzymały upominki oraz zdmuchiwały świeczki na tortach. W swoich salach wspólnie z  rodzicami delektowały się pysznymi słodkościami. Ten dzień pozostanie na długo w naszych wspomnieniach.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/13

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA – 05. 10. 2018 r.

Z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka w ogrodzie przedszkolnym zostało zorganizowane spotkanie integracyjne dla dzieci i rodziców. Wśród zebranych nie zabrakło Wójta Gminy - Pana Sławomira Zalewskiego. Do wspólnych konkurencji i zabaw zapraszał wszystkich animator – Piotr Jezierski oraz przezabawny tygrysek. Na dziecięcych buziach było dużo  radości i uśmiechu. Jak zawsze na uczestników spotkania czekał pyszny przedszkolny bigos i pieczone kiełbaski, a na deser wspaniały chrupiący ziemniaczek.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/13

WARSZTATY TWORZENIA KSIĄŻKI – 21. 09. 2018 r.

Nasze przedszkole odwiedziła Pani Monika Jędrzejewska – Wiergiles z Wyd. SOFIJKA. Zorganizowała dzieciom „Warsztaty tworzenia książki”. Młodsze przedszkolaki tworzyły książeczkę „Szop Pracz i jego gatki”, starsze dzieci poznały przygody Robaczka i tworzyły „Bajkę o Dzielnym Robaczku”. Dzieci były niezwykle aktywne i kreatywne w wykonywaniu ilustracji. Miały wspaniałe pomysły na wzory spodenek dla Szopa Pracza oraz na pomoc Robaczkowi w uratowaniu gwiazdki.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/11

SPACER ULICAMI NOWEGO MIASTA – 10. 09. 2018 r.

Rozpoczął się kolejny rok szkolny. W naszym przedszkolu dbamy o to, aby dzieci czuły się szczęśliwe i bezpieczne. Wpajamy im zasady bezpieczeństwa obowiązujące w sali, w ogrodzie oraz w drodze do przedszkola. Dzieci poznają podstawowe przepisy ruchu drogowego. Uczą się rozpoznawać znaki drogowe oraz ćwiczą przechodzenie przez jezdnię.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

Przedszkole Samorządowe

im. Misia Uszatka

Ciechanowska 17
Nowe Miasto 09-120